محل تبلیغات شما

معماری چیست ؛ معماری همه جا وجود دارد. هر ساختمانی مانند: خانه، مدرسه، دفتر، بیمارستان، سوپرمارکت و … همه و همه برای اهداف خاص خود طراحی شده‌اند. بسیار حیاتی است که این ساختمان‌ها در محیطی که ایجاد می‌شوند و محله‌ها و شهرهایی که بخشی از آنها هستند، به عنوان بهترین ساختمان‌های ممکن با توجه به کاربری و افرادی که از آنها استفاده می‌کنند، طراحی شوند.

مواردی همچون: مصالح و متریال‌های مقاوم برای ساخت یک بنا و نیز کاربرد محصولات مدرن همچون: ترمووود، سمنت برد، محصولات چوب پلاست یا سایر محصولات بسیار حایز اهمیت است. زیرا در زیبایی ظاهری یک بنای ساخته شده تاثیر بسزایی دارد. 

معماری: «هنر یا علم ساخت و ساز است. به ویژه هنر یا طراحی و ساخت سازه‌هایی برای استفاده انسان، با در نظر گرفتن اهداف و عوامل زیبایی شناختی و عملی. ” معماری همچنین قدرت الهام بخشیدن و لذت بردن است که می‌تواند تجربیات روزمره را ارتقا بخشد.

معماری چیست به زبان ساده

معماری چیست؟

معماری هنر و دانش طراحی ساختمان‌ها و سایر سازه‌های فیزیکی است. به بیانی ساده‌تر معماری معمولاً شامل طراحی کل محیط ساخته شده از ابتدا و همگام با برنامه‌ریزی شهری، طراحی شهری و منظر گرفته تا جزئیات ساخت سطح خرد و حتی مبلمان شهری و … است. 

طراحی معماری در درجه اول با دستکاری خلاقانه جامع عناصر واقع گرایانه مانند: جرم، مساحت، حجم، بافت، نور، سایه، مواد، برنامه و هزینه، ساخت و ساز و فناوری به منظور دستیابی به یک نتیجه زیباشناختی است. همچنین آشنایی با محصولات بروز و چند منظوره و انواع سازه های ساختمانی تاثیر بسزایی در خلق اثری منحربفرد خواهد داشت. 

معماری و طراحی داخلی، شیوه‌های معماری را به هم متصل می‌کند تا متخصصانی که در این زمینه کار می‌کنند، آموزش ساختاری و تحمل بار را با تأکید بر فضاهای داخلی دریافت کنند.

در معماری هر پروژه ساختمانی باید به بافت منحصر به فرد خود پاسخ دهد. بنابراین عواملی همچون: آب و هوا، اجتماع، محله، بودجه و مصالح در آن دخیل هستند.

ساختمان‌ها همچنین باید طول عمر بالایی داشته باشند و بتوانند به خوبی پیر شوند، با نیازهای تغییر یافته سازگار شوند و انعطاف پذیری لازم برای پاسخگویی به انواع کاربردها را داشته باشند. آنها باید پایدار ساخته شوند، هم در مصالحی که حین ساخت استفاده می‌کنند و هم دراستفاده از مصالحی که برای معماری خارجی و نما مورد استفاده قرار می‌گیرد.


چوب پلاستیک

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی