محل تبلیغات شما

این روزها با قدم زدن در سطح شهر، نماهای متفاوتی را مشاهده می‌کنید که هرکدام با استفاده از متریال‌های نوین همچون: سنگ، چوب پلاست، سمنت برد و … و بعضا قدیمی (آجر، سیمان و …) طراحی و اجرا شده‌اند. نما رومی نیز یکی از انواع نمای ساختمان به شمار می‌آید که طراحی آن، برگرفته از ساختارهای متداول یونان باستان است و امروزه در کشور ما طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است.

نما رومی سبکی کلاسیک بوده که با ورود به ایران به مرور زمان دستخوش تغییراتی شده و ردپایی از ساختارهای ایران باستان نیز در آن نقش می‌زند؛ به همین علت از لحاظ سلیقه‌ای، بسیار مورد محبوبیت قرار گرفته و با توجه به موارد یاد شده به نمای کلاسیک نیز معروف شده است. اما اگر بخواهیم منطقی به این سبک نما دقت کنیم با ظهور مصالح ساختمانی نوین و همچنین طراحی‌های مدرن و امروزی، کمتر به این طراحی برای نمای ساختمان اهمیت داده می‌شود.

استفاده از متریال‌های گران قیمت در طراحی نمای رومی مانند: گرانیت، مرمر، تراورتن و … این تصور را بوجود می‌آورد که بیشتر طبقه مرفه جامعه بدنبال این سبک نما هستند که کم و بیش درست است. با این حال پیشرفت روزافزون در طراحی و اجرای نمای مدرن و نیز کاربرد متریال‌هایی به روز، باعث تغییرات چشمگیری در سلایق افراد جامعه شده است؛ این امر کما بیش در کشور ایران نیز در حال پیشرفت بوده و روزانه افراد زیادی را به خود جلب می‌کند.

 

چوب پلاستیک

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی